KONTAKT


ZUBNÍ PRAXE

Zubní centrum Roudenská s.r.o.
Roudenská 31
370 01 České Budějovice
773 982 271
info@zubarceskebudejovice.cz
zubarceskebudejovice.czOrdinační doba

Pondělí 07:30 - 15:30
Úterý 07:30 - 14:30
Středa 13:00 - 20:00
Čtvrtek 07:00 – 12:30
Pátek 07:30 - 15:30

BĚLENÍ ZUBŮ

Nejprve je nutné, aby klient prošel vstupním vyšetřením, měl dokonale očištěný chrup od zubního kamene a plaku, a dodržoval zásady správné hygieny.


Ordinační bělení:

Provádí se pod profesionální kontrolou v ordinaci a trvá obvykle 1,5 hod. Na povrch zubů se aplikuje vyšší koncentrace peroxidu vodíku. Zesvětlení je tedy okamžité, rychlé.Domácí bělení:

Pokud nechcete podstoupit bělení přímo v ordinaci, můžete bělit sami doma. Na základě otisku v ordinaci Vám v naší laboratoři zhotoví speciální nosič, do kterého si doma aplikujete zakoupený gel. Nosič s gelem je nutno nosit 2 hodiny denně po dobu 14 dní do požadované bělosti zubů. Je tedy náročnější na čas.


Výsledný efekt bělení zubů

Bělení zubů dokáže vybělit o 1-3 odstíny. Pro dlouhodobý efekt je potřeba dodržovat jednoduchá pravidla:

  • 1-2 týdny po bělení dodržovat tzv. bílou dietu (používat potraviny a nápoje, které neobsahují barevné pigmenty) omezit kouření
  • dodržovat správnou a důkladnou ústní hygienu (správná a účinná technika čištění, mezizubní kartáčky) pravidelně navštěvovat dentální hygienu, kde budou Vaše zuby profesionálně očištěny


Další informace o bělení zubů

  • Ordinační bělení je možné opakovat nejdříve po 12. měsících.
  • Bělení zubů není vhodné u dětí mladších 13 let, u těhotných a kojících žen.
  • Korunky a výplně se nevybělí. Jejich barva zůstává stejná. Teprve po bělení je tedy vhodné je vyměnit za stejný odstín vybělených zubů.